facebook twitter googleplus

Çapan: Adaylığım Olmazsa Tabutumu Koyacağım

Politika

2018-07-13 15:03:53
Çapan: Adaylığım Olmazsa Tabutumu Koyacağım
İLGİLİ HABERLER
İletişim-Bilişim Devrimi


Hapis cezası Yargıtay tarafından onandığı için adaylığı zora giren Cumhuriyet Halk Partisi Esenyurt Belediye Başkan adayı Gürbüz Çapan, miting yaptı. Son güne kadar uğraşacağını belirten Çapan, "Eğer olmazsa tabutumu koyacağım o kazanacak." dedi.
 CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Gürbüz Çapan, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda bir miting düzenledi.
Binlerce kişinin ilgi gösterdiği mitingde Çapan, seçim kaygısı yaşayanların önlerini kesmeye çalıştıklarını söyledi.

Gürbüz Çapan’a destekleme amaçlı düzenlenen mitingde önemli açıklamasında Yapan Gürbüz Çapan,

"Çıkıyor sahte kabadayı kefenle yola çıktığını söylüyor. Niye mahkemelerle, hakimle, savcıyla oynuyorsun? Niye her gün polis tayini yapıyorsun? Hadi ölümü ve kefeni göze almıştın, ben tabutumu koyuyorum. Tabutumu koyacağım, kaldıracaksınız. Bunu Türkiye, İstanbul, Esenyurt görecek."

Hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Esenyurt Belediye Başkan aday adayı Gürbüz Çapan son güne kadar uğraşacağını belirterek, "Eğer olmazsa tabutumu koyacağım o kazanacak" dedi.

Bazı Milletvekilleri Ve Belediye Başkanları Destek Verdi

Mitinge katılanlar arasında CHP İstanbul milletvekilleri Süleyman Çelebi, Yegane Güley,Kadir Gökmen Öğüt, bazı ilçelerin Belediye Başkanları ve Meclis üyeleri de vardı. Miting alanında açılan 'Aziz Başkanı da Gürbüz Başkanı da yedirtmeyiz, Çarşı, adaletsizliğe karşı; seninleyiz Çapan Ali İsmail Korkmaz, durduramazlar' pankartları dikkati çekti. Alanı dolduranlar 'Halkçı Başkan Gürbüz Çapan ve Her yer Taksimher yer direniş' sloganları attı.

Irkımdan Sana Ne Asıl İş Adam Olmakta

Gürbüz Çapan otobüsün üstünden yaptığı konuşmada şunları söyledi

"Başımıza gelmeyen kalmadı; 1999'da yok etmeye çalıştılar, beceremediler. Düzmece müfettiş raporlarıyla Ermeni asıllı Kürt olduğunu söylediler. de ki Ermeni'yim, Süryani'yim, Kürt'üm, Türk'üm, ne fark eder Adam ol adam!.."

Şimdi Sadece Toplayıp Yiyorlar

Esenyurt'ta 1989'da iş başına geldiklerinde yolun, suyun, kanalın, elektriğin olmadığını dile getiren Çapan; "Bir yoksul Esenyurtlular vardı, bir de ben vardım. Neyi nasıl yaptığımı onlara sorun. Bakkallar, fırıncılar denetim görevlilerimizdi. Bir tek taşınızı çaldırmadım. 157 personelle Esenyurt'u kurdum, şimdi 3 bin kişi çalışıyor Esenyurt Belediyesi'nde. Yapılacak iş de kalmadı; toplayıp yiyorlar sadece" dedi.

Yaptıkları Her Şeyin Hesabını Soracağım

Gürbüz Çapan konuşmasının devamında şunları dile getirdi; "Bunlar faşizmden daha karadırlar. Uyduruk bir okul yaptılar Esenyurt Üniversitesi diye. Tabelasına bakın, kapkaradır. İçleri gibi, kapkara... Sahtekarlar, özel üniversiteyi devlet üniversitesi kurmuş gibi satmaya çalışıyorlar. Buradan söylüyorum; yaptıkları her şeyin hesabını soracağım"

Geldiğimizde Esenyurt'u Normalleştireceğiz

"Bir yılda 60 kadar Tokatlı hemşerimiz kepçeyle kanal açtılar. Esenyurt'un geleceğini 500 bin nüfusa göre planlamıştık. En yüksek kat 4'tü, düzgün evler yapacaktık, tanış - biliş olacaktık. Ama şimdi 35 katlı, birbirini tanımayan, birbirine selam vermeyen bir kent kurmaya çalışıyorlar. Geldiğimizde onları normal hale getireceğiz."

Allah'ın Mahkemesine Taşıyacağım Onları

"Bacasız kent yaptık. Birleşmiş Milletler Konut Forumu olan Habitat'tan ödül kazandı Esenkent. Yoksul ülkelerde konut sorununa çözüm olarak Hindistan'a önerildi veHindistan'da Esenkent uygulaması yaptı. O da yetmedi, Recep Tayyip Erdoğan Belediye Başkanı olunca Esenkent'ten esinlenerek Başakşehir'i kurdu. Azgın sermayenin iştahı Esenyurt için yeni kabarıyor. Esenyurt'un değerini yükselttik, geldi kuleler diktiler. Kule dikmesinler demiyoruz ama başkasının hakkını da yemeyecekler. Kimse 20 emsal inşaat yapamaz, kimse 20 kat fazla yapamaz. Hiç kimse İstanbul'un siluetini bozamaz. Başbakanımız Zeytinburnu'ndaki kuleleri görmediğini söylüyor, eyvallah... Peki, Necmi de buradaki kuleleri görmedi mi Soğan zarından ayakkabı köselesi çıkarmaktadır arkadaş, 20 kat kaçağı nasıl göremez . Allah'ın mahkemesine gideceğiz, Allah'a inanıyorlarsa oraya taşıyacağım kendilerini."

Tabutumu Koyacağım

"Birinci göreviniz bu pis suratlıları, kara kalplileri buradan kovmaktır. Ne olursa olsun... Çıkıyor sahte kabadayı kefenle yola çıktığını söylüyor. Niye mahkemelerle, hakimle, savcıyla oynuyorsun Niye her gün polis tayini yapıyorsun Hadi ölümü ve kefeni göze almıştın. Ben tabutumu koyuyorum. Tabutumu koyacağım, kaldıracaksınız. Bunu Türkiye, İstanbul, Esenyurt görecek. Önce Esenyurt'u sonra İstanbul'u ve arkasından Türkiye'yi temizleyeceğiz."Açıklama yaptı.

Kaynak:
Etiketler : ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Alptekin DaşargölAlptekin DaşargölTest
  • Üretken İnsanlarÜretken İnsanlarBir Dünya Yaratır Kadın
  • Özcan SaralÖzcan SaralCemaatin Vurucu Timi
  • Nurcan CanpulatNurcan CanpulatSiyaset ve sektörel gözlem
Alptekin DaşargölTest

FOTO GALERİ

Kapat